Výzkumné týmy
Vybrané týmy mají zpracované prezentační listy (v angličtině).
Terénní výzkum v zahraničí je zobrazen na mapě.
Biologická sekce
Katedra antropologie a genetiky člověka
- Biomedicínský výzkum - Petr Sedlak
- Laboratoř 3D zobrazovacích a analytických metod; prezentační list - Jana Velemínská
- Laboratoř antropologie kostní tkáně - Vladimír Sládek
- Laboratoř molekulární antropologie - Pavlína Daňková
Katedra botaniky
- Algologie (externí web); prezentační list - Pavel Škaloud
- Cytometrická laboratoř PřF UK (externí web) - Jan Suda
- Ekologie a dynamika řasové biodiverzity v mokřadních a terestrických ekosystémech (externí web) - Pavel Škaloud
- Ekologie luk (externí web) - Zdeněk Janovský
- Evoluce a diverzita cévnatých rostlin (externí web) - Tomáš Fér
- Geobotanika (externí web) - Tomáš Herben
- Lichenologická výzkumná skupina (externí web) - David Svoboda
- Mykologická výzkumná skupina (externí web); prezentační list - Ondřej Koukol
- Paleoekologie; prezentační list - Petr Kuneš
Katedra buněčné biologie
- Laboratoř analýzy proteinových struktur - Marian Novotný
- Laboratoř buněčné imunologie - Jan Černý
- Laboratoř genomiky mikroorganismů (externí web) - Martin Převorovský
- Laboratoř imunoregulací; prezentační list - Vladimír Holáň, Magdaléna Krulová
- Laboratoř invazivity nádorových buněk; prezentační list - Jan Brábek, Daniel Rösel
- Laboratoř mezibuněčné komunikace (externí web) - Jan Mašek
- Laboratoř mikrobiální imunologie (externí web) - Jan Dobeš
- Laboratoř molekulární genetiky vývoje; prezentační list - Marie Macůrková, Lenka Libusová
- Laboratoř regulace genové exprese - Petr Folk, František Půta
- Laboratoř strukturní biologie - Václav Veverka
- Laboratoř vývojové biologie - Vladimír Krylov, Jaroslav Mácha, Tereza Tlapáková
- Molekulární dynamika imunitní odpovědi - Karel Drbal
- Strukturní neurobiologie (externí web) - Daniel Rozbeský
Katedra ekologie
- Astakologie - Adam Petrusek
- Bioakustika - Tereza Petrusková
- Ekologie kryosféry (externí web) - Marek Stibal
- Ekologie řas extrémních prostředí; prezentační list - Linda Nedbalová
- Gecko Team - Reprodukční biologie plazů (externí web) - Lukáš Kratochvíl
- Makroekologie a tropická ekologie ptáků - David Hořák
Katedra experimentální biologie rostlin
- Buněčný růst a diferenciace (externí web) - Matyáš Fendrych
- Laboratoř buněčné biologie a biotechnologie rostlin prezentační list - Jan Petrášek, Kateřina Schwarzerová, Lukáš Fischer
- Laboratoř buněčné morfogeneze (externí web) - Viktor Žárský, Fatima Cvrčková
- Laboratoř ekofyziologické anatomie (externí web) - Jana Albrechtová
- Laboratoř fyziologické anatomie (externí web) - Aleš Soukup
- Laboratoř studia regulačních faktorů morfogeneze rostlin (externí web) - Helena Lipavská
Katedra fyziologie
- Skupina bioenergetiky a svalové fyziologie - Jitka Žurmanová
- Skupina fyziologických adaptací a biorytmů - Stanislav Vybíral
- Skupina fyziologie epitelů a transportních procesů - Jiří Pácha
- Skupina membránových receptorů a buněčné signalizace - Jiří Novotný
- Skupina neurobiologie chování a paměti - Zdeňka Bendová
Katedra genetiky a mikrobiologie
- Laboratoř biologie kvasinkových kolonií (externí web); prezentační list - Zdena Palková
- Laboratoř cytogenetiky pavoukovců - Jiří Král
- Laboratoř fyziologie bakterií - Ivo Konopásek
- Laboratoř genetiky bakterií - Irena Lichá
- Laboratoř genetiky rostlin - Dana Holá
- Laboratoř virologie (externí web) - Jitka Forstová
- Laboratoře biochemie RNA - Martin Pospíšek
Katedra parazitologie
- Helmintologická laboratoř (externí web) - Petr Horák
- Laboratoř biologie hmyzích vektorů (externí web) - Petr Volf
- Laboratoř evoluční protistologie (externí web) - Vladimír Hampl
- Laboratoř molekulární biologie a biochemie parazitických prvoků (externí web) - Jan Tachezy
- Laboratoř příjmu a intracelulárního metabolismu kovů (externí web) - Róbert Šuťák
- Laboratoř transportu proteinů a biogeneze organel (externí web) - Pavel Doležal
-
Ptačí parazité (externí web) - Milena Svobodová
Katedra zoologie
- Antipredační mechanismy kořisti a chování predátorů - Alice Exnerová, Pavel Štys
- Biologie pavoukovců - František Šťáhlavský, Jaroslav Smrž
- Etologie a sociobiologie (externí web) - Daniel Frynta
- Etologie člověka (externí web) - Jan Havlíček
- Evoluce hmyzu (externí web) - Jakub Prokop
- Evoluční biogeografie savců - Ivan Horáček
- Evoluční ekologie ptáků (externí web) - Tomáš Albrecht, Veronika Javůrková
- Integrativní evoluční biologie obratlovců (externí web) - Pavel Hulva
- Klasická vertebratologie - Vladimír Vohralík, Miroslav Švátora
- Laboratoř diverzity a evoluce anaerobních protist - Ivan Čepička
- Laboratoř evoluční a ekologické imunologie (externí web); prezentační list - Michal Vinkler
- Laboratoř genetiky chování (externí web) - Pavel Stopka
- Laboratoř smyslové a evoluční neurobiologie - Pavel Němec
- Laborka přes držky (externí web) - Robert Černý
- Malakologie - Lucie Juřičková
- Neuroetologie - Tereza Nekovářová
- Populační a evoluční genetika (externí web) - Pavel Munclinger, Radka Reifová
Chemická sekce
Katedra analytické chemie
- Elektrochemické analytické metody - Vlastimil Vyskočil
- Separační analytické metody - Pavel Coufal
- Spektrometrické analytické metody - Juraj Dian
Katedra anorganické chemie
- Centrum molekulových a krystalových struktur - Ivana Císařová
- Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů - CUCAM (externí web) - Russell Morris, Petr Nachtigall
- Fotochemie a supramolekulární chemie porfyrinoidů (externí web); prezentační list - Jiří Mosinger
- Chemie pevných látek a nanomateriálů (externí web) - Ivan Němec
- Organoprvková chemie a katalýza (externí web) - Petr Štěpnička
- Koordinační a bioanorganická chemie (externí web); prezentační list - Petr Hermann
Katedra biochemie
- Strukturní biochemie a MS multiproteinových komplexů; prezentační list – Miroslav Šulc
- Strukturní biochemie a buněčná signalizace - Petr Novák
- Modelování biomolekul - Václav Martínek
- Strukturní biochemie imunitního rozpoznávání - Ondřej Vaněk
- Biochemie molekulární karcinogenese, genotoxicity a enzymů determinujících vývoj a redukci procesů maligní transformace - Marie Stiborová
- Modulace klíčových biotransformačních enzymů xenobiotiky; prezentační list – Petr Hodek
- Struktura a funkce senzorových proteinů; prezentační list – Markéta Martínková
- Profylaxe mikrobiálních infekcí u CF; prezentační list – Petr Hodek
- Molekulární podstata bakteriální adherence u CF; prezentační list – Božena Kubíčková
- Genetická reparace defektu CFTR – Lucie Bořek-Dohalská
- Biochemie rostlin; prezentační list – Helena Ryšlavá
- Biochemie patogenních kvasinek – Olga Heidingsfeld
- Proteasy lidských patogenů – Jan Konvalinka
Katedra fyzikální a makromolekulární chemie
- Biofyzikální chemie (externí web) - Tomáš Obšil
- Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů - CUCAM (externí web) - Russell Morris, Petr Nachtigall
- Elektromigrační separační procesy (externí web) - Bohuslav Gaš
- Modelování (nano)materiálů - Petr Nachtigall
- Povrchově zesílený Ramanův rozptyl (externí web) - Blanka Vlčková
- Skupina mikroporézních polymerů - Jan Sedláček
- Soft Matter (externí web) - Karel Procházka
- Speciální polymery - Jiří Vohlídal
Katedra organické chemie
- Bioorganická a medicinální chemie nukleových kyselin (externí web) - Michal Hocek
- Ekochemie organických sloučenin, fytoremediace, značené sloučeniny, radiofarmaka (externí web) - Stanislav Smrček
- Fyzikální organická chemie (externí web) - Jana Roithová
- Chemická biologie (externí web) - Jiří Míšek
- Katalýza v organické syntéze (externí web) - Martin Kotora
- Medicinální chemie & Drug delivery (externí web) - Ondřej Baszczyňski
- Organokatalýza a enantioselektivní syntéza (externí web) - Jan Veselý
- Organokovová a syntetická chemie (externí web) - Lukáš Rýček
- Supramolekulární chemie (externí web) - Jindřich Jindřich
- Synthesis & Bioactivity (externí web) - Eliška Matoušová
Katedra učitelství a didaktiky chemie
- Chemické vzdělávání - obsah a metody výuky - Hana Čtrnáctová
- Chemické vzdělávání - experimenty ve výuce - Petr Šmejkal
Servisní centrum chemické sekce
- Nukleární magnetická rezonance - Zdeněk Tošner
Geografická sekce
Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie
- Výzkumný tým pro aplikace leteckého laserového skenování - Markéta Potůčková
- Výzkumný tým hodnocení land use a land cover z družicových dat - Přemysl Štych, Lucie Kupková
- Výzkumný tým laboratorní a obrazové spektroskopie - Lucie Kupková
Katedra demografie a geodemografie
- Centrum populačního prognózování a aplikované demografie - Boris Burcin
- Centrum pro studium faktorů přežívání a analýzu dat - Jitka Rychtaříková
- Centrum pro výzkum reprodukčního chování - Jiřina Kocourková
- Centrum rozvojové demografie - Tomáš Kučera
Katedra fyzické geografie a geoekologie
- Meteorologie a klimatologie - Radan Huth
- Výzkumný tým biogeografie, krajinné ekologie a pedologie - Zdeněk Lipský
- Výzkumný tým geomorfologie a geodynamiky - Vít Vilímek
- Výzkumný tým hydrologie - Jakub Langhammer, Bohumír Janský
Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje
- Centrum ekonomické geografie a regionálního rozvoje - Petr Pavlínek, Jiří Blažek
- Centrum pro výzkum měst a regionů - Luděk Sýkora
- Centrum pro výzkum otázek regionální a politické geografie - Petr Dostál
- Centrum pro výzkum v kulturní a historické geografii; prezentační list - Pavel Chromý, Tomáš Havlíček
- Centrum výzkumu a rozvoje geografického a environmentálního vzdělávání - Dana Řezníčková
- Centrum výzkumu geografie volného času - Dana Fialová, Jiří Vágner
- Centrum výzkumu zdraví, kvality života a životního stylu; prezentační list - Dagmar Dzúrová
- Geografické migrační centrum - Geomigrace; prezentační list - Dušan Drbohlav
- Urbánní a regionální laboratoř; prezentační list - Martin Ouředníček, Jana Temelová
- Výzkumné centrum dopravní geografie - Miroslav Marada
- Výzkumné centrum rurální geografie - Radim Perlín
- Výzkumné centrum změn využití ploch Česka - Ivan Bičík
Geologická sekce
Ústav geologie a paleontologie
- Výzkumný tým kontinentální tektoniky (externí web); prezentační list - Jiří Žák
- Výzkumný tým paleontologie - Martin Košťák
- Výzkumný tým sedimentární geologie - Stanislav Opluštil
Ústav geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů
- Skupina endogenní geochemie - Emil Jelínek
- Skupina environmentální geochemie (externí web); prezentační list - Martin Mihaljevič
- Skupina exobiologie - Jan Jehlička
- Skupina ložiskové geologie - Richard Přikryl
- Skupina mineralogie - Roman Skála
- Skupina radiometrických metod - Viktor Goliáš
Ústav hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky
- Environmentální hydrogeologie - Jiří Mls
- Inženýrská geologie - Jan Boháč
- Mimozemská geofyzika a geologie (externí web) - Gunther Kletetschka
- Užitá geofyzika (externí web) - Vratislav Blecha
Ústav petrologie a strukturní geologie
- Geodynamika metamorfních reakcí - Shah Wali Faryad
- Látkové toky v planetárním nitru - David Dolejš
- Výzkumný tým deformace litosféry - Ondrej Lexa
- Vznik, výstup a vmístění magmatu - František Holub
Celofakultní pracoviště
Ústav pro životní prostředí
- Ekosystémová ekologie a obnova ekosystémů; prezentační list - Jan Frouz
- Ekotoxikologie dekontaminace a environmentální chemie - Tomáš Cajthaml
- Environmentální technologie - Martin Pivokonský, Libuše Benešová
- Skupina výzkumu atmosférických aerosolů; prezentační list - Jan Hovorka
- Limnologie a hydrobiologie - Evžen Stuchlík
- Ochrana biodiversity - Jiří Reif
Jste-li členem týmu, u kterého jsou uvedeny chybné údaje nebo který v seznamu chybí, vyplňte tento formulář nebo kontaktujte správce webu.
Akce dokumentů